Бaгaтo людeй, які oтримaли щeплeння від COVID-19, в тій чи іншій фoрмі відчувaють пoбічні eфeкти: у дeякиx з'являється нeвeликa тeмпeрaтурa, у іншиx бoлить гoлoвa, з'являється нудoтa aбo виникaє втoмa.
Eкспeрти в гaлузі oxoрoни здoрoв'я кaжуть, щo циx рeaкцій слід oчікувaти, і вoни показують, що імунна конструкция виконує свою роботу і вчиться боротися з коронавірусом. Чи формується імунітет у тих, у кого неважный (=маловажный) розвиваються будь-які побічні ефекти, і чи по совести працює їхня імунна режим — пише видання Healthline, передає УНН.
Коль вакцини від COVID-19 тільки почали застосовувати, громадськість була стурбована побічними ефектами, тому медики пояснювали людям, що це природна реакція організму нате вакцинацію. Але зовсім без- згадувалося, що означає відсутність побічних ефектів. Саме це змусило багатьох людей замислитися по-над тим, чи достатньо вони захищені в разі відсутності побічних реакцій.
Хоча побічні ефекти, такі як м'язові болі, лихоманка разве втома, є ознаками роботи імунної системи, відсутність побічних ефектів невыгодный означає, що щеплення малограмотный працює.
У клінічних випробуваннях Pfizer і Moderna у значної частини учасників маловыгодный було ніяких побічних ефектів, але вони як і раніше були добре захищені від коронавірусу.
"Якщо подивитися в дані випробувань, то трохи більше половини учасників малограмотный мали побічних ефектів, але всё-таки одно були захищені більш ніж держи 90 відсотків після вакцинації", — пояснюють дослідники.
Ради словами експертів, люди до-різному реагують на вакцини сквозь декілька факторів: здоров'я, віку, статі, раніше існуючого імунітету, генетики, харчування, навколишнього середовища і використання протизапальних препаратів.
Деякі дослідження навіть довели, що момент доби, в який вакцинується людина проти сезонного грипу, може вплинути получи реакцію імунної системи.
Крім того, кадр(ы), які раніше хворіли COVID-19, як условность, сильніше реагують на вакцину. Дослідникам важко в самом деле визначити, чому у деяких людей розвиваються побічні ефекти. В даний полоса немає даних, які б свідчили оборона те, що реакція людини є показником того, наскільки добре її організм виробляє імунну відповідь.
Вакцинація в Україні
В Україні щеплення від коронавірусної хвороби отримало вже близько 292 тисяч людей, у неділю було вакциновано більше 1,2 тис. людей. Ще 400 тисяч осіб стали в чергу в вакцинацію.
Вакцинація від COVID-19 стартувала 24 лютого. Першим щеплення отримав лікар із Черкас — вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield).
Возле цьому 25 березня в Україну з Китаю прибула перша партія з замовлених Україною 1,915 млн доз вакцини проти COVID-19 CoronaVac виробництва Sinovac Biotech. Пріоритет вдоль використанню вакцини від коронавірусу CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech если виділено на маломобільні групи населення похилого віку.
Раніше Степанов повідомляв, що Україна в даний момент чекає поставки 22 мільйонів доз різних вакцин: законтрактовано 14 млн доз, ще 8 млн если отримано в рамках програми COVAX. Быть цьому, за його словами, в Україні переважну більшість дорослого населення если вакциновано протягом 2021 року.